NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Vertybiniai popieriai: investavimo ypatumai

Vertybiniai popieriai: investavimo ypatumai

Akcijų rinka yra didžiulė investicijų platforma. Ši pasirinkimas turi didesnę grąžą, palyginti su alternatyviomis investavimo galimybėmis. Todėl žmonės, norintys užtikrinti sau stabilias pasyvias pajamas, turėtų atkreipti dėmesį į šiuos vertybinius popierius. Tai bus ypač įdomu tiems, kurie įpratę naudoti įvairias strategijas, pavyzdžiui, ggbet klientams.

Investavimo strategijų rūšys: jų ypatybės

Investavimo strategija – tai specialus planas, kurio investuotojas laikosi valdydamas įvairius investicinius projektus. Būtent jis nustato, kaip bus paskirstomi finansai perkant ir parduodant turtą, siekiant gauti didesnes pajamas.

Strateginis investavimas yra ypač lankstus ir atsižvelgia į įvairius veiksnius. Todėl būtina atidžiai išstudijuoti įvairias galimybes ir išmokti jas pritaikyti praktiškai. Visų pirma, verta suprasti strategijų tipus ir jų skirtumus – jie aptariami toliau.

Priklausomai nuo rizikos laipsnio

Pagal rizikos laipsnį skiriamos agresyvios, vidutinės ir konservatyvios strategijos. Kiekvienas iš jų turi tam tikrų privalumų ir trūkumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš investuojant pinigus. Verta apsvarstyti visus tris metodus atskirai:

  1. Agresyvi strategija yra geriausias sprendimas investuotojams, kurie siekia gauti ne mažiau kaip 50 proc. Kai kuriais atvejais tai atneša 100–300% pradinės sumos pajamų. Kaip investavimo priemonę rekomenduojama naudoti neįvertintas mažų įmonių akcijas. Tačiau nepamirškite apie riziką – pinigų praradimo tikimybė siekia 90%.
  2. Nuosaikia strategija siekiama gauti iki 20-40% per metus iš prekiaujančių investicinių fondų, patikimų įmonių akcijomis, ETF. Žinoma, tai neduoda per daug pelno, tačiau turi ir mažą riziką.
  3. Konservatyvi strategija – ją renkasi tie, kurie vengia didelių rizikų. Tai apima patikimo turto – investicinių fondų, tauriųjų metalų, dividendų, vyriausybės obligacijų – panaudojimą, norint gauti nuo 10 iki 20% per metus.

Verta paminėti, kad daugelis investuotojų derina skirtingus metodus, kad padidintų savo pelno dydį ir išvengtų per didelės rizikos.

Pagal turto tipą

Renkantis investavimo strategiją, būtina atsižvelgti į pasirinktą investavimo priemonę. Dažniausiai žmonės renkasi šiuos variantus:

  1. Akcijos – suteikia galimybę užsidirbti iš dividendų ar jų vertės padidėjimo. Geriau rinktis mažų įmonių vertybinius popierius, nes, kaip taisyklė, jų kapitalas auga greičiau.
  2. Obligacijos – dažniausiai pirmenybė teikiama valstybės valdomų įmonių vertybiniams popieriams. Pelnas iš jų yra reguliarūs kuponų išmokėjimai.
  3. Valiuta ir kriptovaliuta yra pasirinkimas, turintis mažą grąžą ir didelę riziką. Paprastai užsidirbti gerų pinigų užsienio valiuta galima tik ekonominės ar politinės krizės laikotarpiu.

Ekspertai rekomenduoja formuoti investicinį portfelį iš įvairių rūšių aktyvų.

Pagal įgyvendinimo laiką

Įvairių rūšių investicijos skiriasi įgyvendinimo požiūriu. Yra du pagrindiniai tipai:

  1. Trumpalaikės investicijos įgyvendinimo laikotarpis paprastai neviršija 1 metų. Tai patogu užsidirbant iš vertybinių popierių, tauriųjų metalų, taip pat investicinių fondų ar vyriausybės obligacijų – pakankamai gero likvidumo priemonių.

  2. Ilgalaikė strategija – investuoti 10-30 metų laikotarpiui. Paprastai pasirenkamos kruopščiai patikrintų įmonių-emitentų akcijos ir obligacijos, kurios nuolat duos 20-30% per metus.

Efektyviai paskirstykite visą turimą kapitalą trumpalaikėms ir ilgalaikėms investicijoms.

Pagal investuotojo aktyvumą

Formuodamas investicinį portfelį asmuo, norintis pelningai investuoti pinigus, gali elgtis dviem būdais:

  1. Pasyvi pozicija – investuotojas iš karto suformuoja vertybinių popierių portfelį, o po to tiesiog uždirba iš jų dividendų.
  2. Aktyvi pozicija – investuotojas nuolat tyrinėja akcijų rinką ir perka pelningą turtą. Tokiu būdu galima palaipsniui didinti bendrą portfelio vertę.

Todėl pirmiausia svarbu nusistatyti savo investavimo tikslus ir tik tada pasirinkti optimalią strategiją.

Kaip teisingai pasirinkti ir išbandyti investavimo strategiją?

Kuriant kapitalo investicijų strategiją reikia visapusiško požiūrio. Kad jis būtų veiksmingas, būtina išspręsti šias problemas:

  1. Nustatyti turto pirkimo tikslą.
  2. Įvertinti esamą investuotojo finansinę būklę.
  3. Pasirinkite geriausią pinigų investavimo variantą.
  4. Apgalvokite įvairius niuansus, kad galėtumėte greitai reaguoti į bet kokius pokyčius akcijų rinkoje.
  5. Nustatykite galimą riziką, kurią gali prisiimti investuotojas.

Sudarę strategiją, turite ją išbandyti naudodami atgalinį testavimą. Žinoma, tai nesuteiks 100% garantijos, tačiau sumažins galimą riziką ir žymiai padidins kapitalą.