Kiek vandens reikia išgerti per dieną?

Šiais laikais itin populiaru tapo dalintis patarimais apie lieknėjimą sveiką mitybą, tačiau apie tai kalbant dažniausiai apsiribojama kalbomis apie maistą. Vis tik tai nėra vienintelis sveikos mitybos elementas. Ne ką mažiau ir tai, kiek skysčių per parą suvartoja žmogus, o kalbant dar konkrečiau – kiek litrų vandens jis arba ji išgeria.

Skirtingi dietologai ir mitybos specialistai pateikia vis kitokias rekomenduojamo išgerti vandens per parą normas, tačiau kaip galima sužinoti, kiek jo mums iš tiesų reikia? Tai padaryti nėra sunku. Vyrams tereikia savo svorį padaugint iš 0,035 (35 ml), o moterims – iš 0,037 (37 ml). Pavyzdžiui, jei esate vyras ir sveriate 85 kilogramus, tuomet per dieną turite išgerti beveik 3 litrus vandens.

Žinoma, visuomet yra išimčių. Jei turite sveikatos problemų, tuomet dėl suvartojamų skysčių didinimo ar mažinimo vertėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju. Be to, reikėtų nepamiršti, kad per dieną naudinga išgerti ir 2-3 puodelius kokybiškos arbatos.

Daugelis žmonių mažą skysčių vartojimą teisina tuo, kad nejaučia troškulio, tačiau reikia nepamiršti, jog jį jausti žmogus pradeda tik tuomet, kai organizme jau trūksta 0,5-1 litro vandens.

Lytis:
Jūsų svoris (kg):

Paros vandens normos skaičiavimo formulė:
Moteris = svoris (kg) x 0.37
Vyras = svoris (kg) x 0.35

© 2010-2024 info/e/skaiciuokles.com