NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Sporto lažybų koeficientų sudarymas

Sporto lažybų koeficientų sudarymas

Žmonėms, kurie užsiima sporto lažybomis, koeficientas yra vienas pagrindinių terminų ir veiksnių, kuris nulemia, ar vartotojui verta rinktis vieną ar kitą baigtį. Kuo didesnis koeficientas – tuo didesnę pinigų sumą galite laimėti, tačiau tuo pačiu auga ir jūsų rizika, kadangi lažybų bendrovės dažniausiai labai tiksliai pasveria visą riziką, dėl kurios ir siūlomas koeficientas būna didesnis. Viskas panašiai veikia ir iš kitos pusės – kuo mažesnis koeficientas, tuo didesnė galimybė, kad jūs laimėsite, tačiau laimėta suma bus gerokai mažesnė, todėl natūralu, kad atsiranda klausimas, ar verta rizikuoti pinigais dėl mažo laimėjimo. Būtent šie faktoriai dažniausiai ir lemia tai, kad lažybų bendrovės praktiškai neturi galimybių pralaimėti.

Kalbant apie koeficientus, reikėtų suprasti, kas juos sudarinėja. Už tai yra atsakingi bukmekeriai, kurie turi ne tik puikiai išmanyti sportą, tačiau būti ir puikūs matematikai, kadangi be šių įgūdžių šio darbo dirbti tiesiog neįmanoma. Bukmekeriai susirenka visą įmanomą informaciją ir tuomet vertina komandų galimybes ir kitus esminius lažybų elementus, kurie vėliau būna pateikiami vartotojams, kurie naudojasi statymais internetu arba stacionariais lažybų punktais. Tiesa, ne visos lažybų bendrovės turi savo bukmekerių komandas. Neretai koeficientai būna tiesiog perkami iš bukmekerių, būtent tokia praktika dažnu atveju yra naudojama ir tarp Lietuvos lažybų bendrovių.

Surinkus visą reikiamą informaciją yra sudaromi lažybų koeficientai, kurie taip pat visada yra sudaromi lažybų bendrovės naudai. Pavyzdžiui, jei bukmekeris komandų galimybes vertina 50 ant 50, logiškai, abiejų įvykių koeficientas turėtų būti 2. Vis tik tokiais atvejais lažybų bendrovės pasilieka sau maržą ir pateikia koeficientus, pavyzdžiui, 1,9. Tokiu būdu lažybų bendrovė apsidraudžia nuo galimo pralaimėjimo. Tiesa, net ir bukmekeriai neišvengia klaidų, o jomis pasinaudoję lažybų ekspertai neretai gerokai pasipelno. Tiesa, Lietuvoje ne kartą tokiais atvejais lažybų bendrovės statymus tiesiog atšaukia ir grąžina pastatytą sumą žaidėjams, taip išvengiant didžiulių nuostolių, kurie būtų patirti dėl neteisingai sudarytų ar pateiktų koeficientų.

Tie, kas domisi lažybomis gerai žino, kad koeficientai labai retai išlieka tokie patys nuo jų pateikimo iki rungtynių pradžios. Jie – nuolat kinta. Natūralu, kad kyla klausimas: kas tai įtakoja? Šiuo atveju reikėtų išskirti du pagrindinius aspektus – atliekami statymai ir atsirandanti nauja informacija. Jei lažybų bendrovė pastebi, kad vienas iš įvykių susilaukia itin daug statymų, ima mažinti jo koeficientą, siekiant išvengti didelių nuostolių. Tai ypač aktualu lietuviškose lažybų bendrovėse. Kitas aspektas – informacija. Lažybininkai natūraliai ima koreguoti koeficientus, jei pasirodo svarbi informacija apie nežaisiančius žaidėjus ir panašiai. Vis tik kartais tokie dalykai taip pat būna pražiūrimi ir lažybų mėgėjai tuo sugeba pasinaudoti.