NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Kompiuteriai ir skaičiuoklės mūsų kasdieniniame gyvenime

Šiuolaikiniame gyvenime kompiuteris tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Sunku būtų įsivaizduoti šiuolaikinę buitį, kurioje nebūtų jokių kompiuterizuotų buities prietaisų ar įrangos. Į orą negalėtų pakilti nei vienas lėktuvas, o gatvėmis neriedėtų nei vienas šiuolaikinis automobilis. Kompiuteris buvo išrastas dvidešimtojo amžiaus antroje pusėje ir labai greitai tapo visų novatoriškų dalykų stuburu.

Ko gero retas iš mūsų prisimena parduotuvėse naudotus medinius skaitliukus ir apsipirkdami parduotuvėje net nesusimąsto, kaip patobulėjo šis procesas. Šiuolaikiniai kompiuteriai ir skaičiuoklės pagerina vartotojo patirtį bei didina efektyvumą. Kai kurios operacijos iki kompiuterio ir moderniųjų skaičiuotuvų atsiradimo buvo labai komplikuotos. Reikėjo ilgų darbo valandų norint atlikti tam tikrą tyrimą ar apskaičiuoti sudėtingą matematinę lygtį. Pirmasis skaičiuotuvas buvo išrastas 1642 mūsų eros metais, kurio pagrindinė paskirtis buvo palengvinti elementarius aritmetinius skaičiavimus – sudėtį, atimtį ir kitas aritmetines operacijas. Nuo to laiko skaičiuotuvas evoliucionavo iki galingo šiuolaikinio kompiuterio, per vieną sekundę galinčio atlikti tūkstančius skaičiavimų. Toliau paanalizuosime, kuriose srityse kompiuteriai mus lydi šiuolaikiniame gyvenime.

Kompiuterio panaudojimas buityje

Net ir pigiausiose buities prietaisuose galite rasti kompiuterį. Ko gero jau nieko nebestebina išmanūs siurbliai robotai, kurie patys geba atpažinti jūsų būsto erdves, susidaryti tvarkymo grafiką, patys įsikrauti savo baterijas ir susikaupus nešvarumams išsivalyti. Buitį palengvinančios technologijos  užima vis svarbesnę mūsų gyvenimo dalį. Jų dėka mes galime skirti daugiau laiko savo laisvalaikiui ir pamiršti kai kuriuos buities rūpesčius.

Labiausiai kompiuteriai gyvenimą lengvina virtuvėje. Šiuolaikinė virtuvė yra prikimšta įvairiausių kompiuterių. Moderniuose šaldytuvuose gali būti įdiegti kompiuteriai, kurie palaiko reikiamą šaldytuvo temperatūrą, kontroliuoja jūsų produktų šviežumą ar net parodo jūsų šaldytuvo turinį. Indaplovę galima programuoti pagal savo gyvenimo būdą. Jei pageidaujate ryte rasti švarius ir naudojimui paruoštus indus – tiesiog nustatykite pageidaujamą laiką, ir indaplovė visą darbą padarys už jus.

Verta paminėti ir dar vieną visiems labai svarbų buities įrenginį – televizorių. Pastaraisiais metais šis buities prietaisas stipriai pakeitė savo veidą ir tapo neatsiejama žmonių laisvalaikio dalimi. Šiuolaikiniuose televizoriuose įdiegtos modernios operacinės sistemos, kurių pagalba galite naudotis internetu, įdiegti pagalbines aplikacijas ir žaisti kompiuterinius žaidimus. Tai, kas dar prieš dešimtmetį atrodė kaip neįmanoma, šiais laikais ant sienos kaba beveik kiekvienoje svetainėje ar miegamajame kambaryje.

Laisvalaikis prie kompiuterio

Vienas iš naujausių ir plačiai paplitusių kompiuterio panaudojimo būdų – tai laisvalaikis prie kompiuterio. Kompiuterio pagalba galime mokytis naujų kalbų, virtualiai keliauti po pasaulį, stebėti tiesiogines transliacijas, žaisti kompiuterinius žaidimus ar net pasinerti į azarto kupiną kazino internetu.

Šiuolaikinė žaidimų rinka nesustoja stebinusi savo novatorišku požiūriu. Ji dažnai pateikia įvairių naujienų ir pristato vis naujų žanrų žaidimus. Šiuolaikinėje rinkoje ypatingas dėmesys skiriamas virtualios realybės žaidimams. Tobulėjant technologijoms, jų vartotojai gali vis giliau pasinerti į virtualų pasaulį. Užsidėjus virtualios realybės akinius, jūs ne tik galite apsilankyti nematytose vietose, tačiau ir pajausti ekstremalių pojūčių – apsilankyti dinozaurų parke, pasivažinėti linksmaisiais kalneliais, pasisupti karuselėje ar virtualiai sudalyvauti vakarėlyje su draugais.

Nereikia pamiršti ir kiek ramesnio laisvalaikio – tai jaukus filmo vakaras su draugais. Interneto platybėse yra daugybė platformų, kuriose galima sąlyginai nebrangiai išsinuomoti filmą ir jį peržiūrėti. Tokiu būdų galima sutaupyti ne tik pinigų, kuriuos išleistumėte kino bilietui, tačiau ir susikurti jaukų vakarą, kuomet galite patogiai stebėti kino seansą tiesiog savo kambaryje.

Kompiuterio panaudojimas versle

Šiuolaikinių įmonių funkcionavimas yra glaudžiai susijęs su kompiuteriais. Modernios kompiuterinės sistemos ir programinė įranga užtikrina sklandžius verslo procesus, o kai kuriais atvejais, be kompiuterių verslas negalėtų vykti iš viso. 

Dauguma internetinių prekybos įmonių veikla tiesiogiai priklauso nuo interneto ir kompiuterinių sistemų. Tai dažniausiai pats pelningiausias verslo modelis, kuris tuo pačiu ir labiausiai priklauso nuo kompiuterių ir programinės įrangos.

Kompiuteris ne tik padaro verslo pradžią nesudėtinga, tačiau ir palengvina visus jo procesus. Egzistuoja daugybė verslo formų, kurios taip pat neįsivaizduojamos be kompiuterio naudojimo. Tai įvairios reklamos agentūros, itin didelio tikslumo detales gaminančios gamyklos, kurios savo procesuose naudoja CNC kompiuterinius įrengimus, logistikos įmonės ir kitos.

Kompiuteris naudingas ne tik vykdant tiesioginius verslo procesus, tačiau tuo pačiu jis yra naudojamas ir vidinių verslo procesų palengvinimui ir užtikrinimui. Jo pagalba yra vykdoma įmonės buhalterinė apskaita ir kiti svarbūs procesai.

Kompiuteris ir medicina

Tai dar viena sritis, kuri kompiuterio pagalba padarė sunkiai suvokiamą pažangą. Jie naudojami operacinėse, reanimacijos palatose ar net greitosios pagalbos automobiliuose.  Jų pagalba taip pat galima diagnozuoti sudėtingus, retus ir sunkiai atpažįstamus susirgimus. Analizuojant žmogaus genetiką, kompiuterio pagalba yra sukuriami vaistai rečiausių ligų gydymui.

Kompiuteriai padeda išgelbėti ir palaikyti gyvybes, todėl sekantį kartą sėsdami prie kompiuterio, būtinai susimąstykite apie jo svarbą jūsų gyvenime.