Skaičiuoklės – toli gražu daugiau nei tik skaičiuotuvas

Skaičiuoklės – toli gražu daugiau nei tik skaičiuotuvas

Pasaulis sparčiai juda į priekį, o prie to smarkiai prisidėjo ir įvairūs matematiniai procesas. Viskas šiais laikais yra apskaičiuojama. Egzistuoja įvairiausios skaičiuoklės. Daugeliui iš mūsų skaičiuoklė turbūt yra tik skaičiuotuvo, kurį naudojome vidurinėje mokykloje, sinonimas. Būtent todėl šiame straipsnyje plačiau ir pakalbėsime apie kitas skaičiuokles, su kuriomis greičiausiai esate susidūrę.

Valiutų skaičiuoklių prireikia kiekvienam

Žinoma, dabar mes gyvename XXI amžiuje. Lietuvoje turime eurą, kuris dominuoja visoje Europos Sąjungoje, tačiau dažnai vis tiek tenka keliauti į užsienį, kur pinigai yra kitokie. Būtent tuomet pasitarnauja valiutų skaičiuoklės.

Išties nors apie tai ir nesusimąstote, bet valiutų skaičiuoklę pereinant nuo lito prie euro panaudojome visi. Jeigu tą darėme ne tiesiogiai, tai už tai mus galėjo atlikti bankai, kurie sąskaitos likučius konvertavo už mus. Dabar Lietuvoje populiariausios valiutų skaičiuoklės – patikrinti svaro sterlingo ar Jungtinių Amerikos Valstijų dolerio kursą.

Taip pat, kai smarkiai išaugo susidomėjimas kriptovaliutomis, skaičiuoklės naudojamos ir jų vertėms apskaičiuoti.

Mokesčių skaičiuoklės parodo kiek ir už ką mokame

Dar vienas skaičiuoklių tipas – mokesčių skaičiuoklė. Kai gaunate savo atlyginimo lapelį, ten viskas jau būna apskaičiuota. Taip pat kai keičiate darbovietę, jums veikiausiai įvardina atlyginimą „ant popieriaus“, todėl su mokestinių skaičiuoklių pagalba savo išlaidas susiskaičiuojate patys.

Su tokiomis skaičiuoklėmis geriau susidūrę žmonės, kurie mokesčius moka, pavyzdžiui, kartą per metus. Jeigu vykdote arba esate vykdęs individualią veiklą, tuomet metų gale su skaičiuoklės pagalba sužinote kiek mokesčių turite sumokėti Mokesčių inspekcijai, o kiek SODRAI.

Skaičiuoklės pasitarnauja net azartiniuose žaidimuose

Jeigu kada nors esate statęs sporto lažybose, turbūt esate girdėję terminą „šakutė“. Tai situacija, kai statant už abi baigtis galima pasiekti pelną. Apskaičiuoti tą pelną taip pat yra naudojama speciali „šakutės“ skaičiuoklė.

Skaičiavimai, be abejo, padeda ir kazino internete – žmonės apsiskaičiuoja kuriuos žaidimus žaisti labiau apsimoka, už ką statant yra didesnis laimėjimo procentas. Todėl skaičiai yra be proto aktualūs net ir tokioje, atrodo, santykinai egzotiškoje srityje.

Naudoja ir sveikuoliai, ir gydytojai

Skaičiuoklės naudoja žmonės kurie nori gyventi sveikiau. Gydytojai taip pat remiasi žmogaus kūno masės indekso skaičiuoklės rodmenimis, norėdami patarti žmogui keisti gyvenimo būdą.

Kūno masės indekso skaičiuoklės pirminė formulė yra labai nesudėtinga. Paprasčiausiai yra sudauginami žmogaus ūgio ir svorio rezultatai. Tačiau dabartinės technologijos leidžia atsižvelgti ir į daugiau faktorių, todėl indeksas yra apskaičiuojamas dar konkrečiau ir tiksliau.

Taigi, pasaulyje labai daug kas priklauso nuo matematikos ir įvairių skaičiavimų, o visą tai padeda atlikti skaičiuoklės. Nors dažnai skaičiuoklę vertiname, kaip skaičiuotuvą, tačiau po šio straipsnio turbūt patys įsitikinote, kad išties skaičiuokles naudojame daugybėje kasdieninių procesų.