NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Kaip apskaičiuoti investicijų grąžą (ROI)?

Investicijų grąža(ROI) - tai finansinis rodiklis, plačiai naudojamas siekiant įvertinti investicijų grąžos tikimybę. Tai santykis, kuriuo lyginamas iš investicijos gautas pelnas arba nuostolis, palyginti su jos sąnaudomis. Jis naudingas tiek įvertinant galimą grąžą iš atskiros investicijos, tiek lyginant kelių investicijų grąžą.

Verslo analizėje investicijų grąžos ir kiti pinigų srautų rodikliai, tokie kaip vidinė grąžos norma (IRR) ir grynoji dabartinė vertė (NPV), yra pagrindiniai rodikliai, naudojami vertinant ir reitinguojant įvairių investicinių alternatyvų patrauklumą. Nors investicijų grąža yra rodiklis, paprastai ji išreiškiama ne santykiu, o procentais.

Investicijų grąžą galima šiuo metodu.

(bendrosios pajamos - (sąnaudos + reklamos išlaidos)) / (sąnaudos + reklamos išlaidos) * 100

Pavyzdys: 

"Optibet" - tai casino, kuris savo svečiams žada investicijų grąžą (ROI). Tačiau kaip "Optibet" apskaičiuoja savo investicijų grąžą? Optibet naudoja paprastą formulę: už kiekvieną svečio išleistą dolerį Optibet garantuoja tam tikrą procentinę grąžą. Pavyzdžiui, jei svečias "Optibet" išleidžia 100 USD, o "Optibet" investicijų grąža yra 10 %, svečias gali tikėtis atgauti 10 USD laimėjimą. "Optibet" investicijų grąža skiriasi priklausomai nuo žaidžiamo žaidimo, tačiau ji visada yra tam tikrame intervale, kuris, "Optibet" nuomone, yra sąžiningas žaidėju atžvilgiu. Galiausiai, apskaičiuodama ROI, "Optibet" siekia užtikrinti, kad svečiai liktų patenkinti savo patirtimi ir kad jie ir ateityje lankytųsi "Optibet".

Investicijų grąžos (ROI) interpretavimas.

Interpretuojant investicijų grąžos skaičiavimus svarbu nepamiršti kelių dalykų. Pirma, investicijų grąža paprastai išreiškiama procentais, nes ją intuityviai lengviau suprasti (priešingai nei išreiškus santykiu). Antra, skaičiuojant investicijų grąžą į skaitiklį įtraukiama grynoji grąža, nes investicijų grąža gali būti tiek teigiama, tiek neigiama. Kai apskaičiuojant investicijų grąžą gaunamas teigiamas skaičius, tai reiškia, kad grynoji grąža yra teigiama (nes bendra grąža viršija bendras sąnaudas). Kai apskaičiuojant investicijų grąžą gaunamas neigiamas skaičius, tai reiškia, kad grynoji grąža yra raudona, nes bendros sąnaudos viršija bendrą grąžą. (Kitaip tariant, ši investicija yra nuostolinga.) Galiausiai, norint kuo tiksliau apskaičiuoti investicijų grąžą, reikėtų atsižvelgti į bendrą grąžą ir bendras sąnaudas. Norint palyginti konkuruojančias investicijas, reikėtų atsižvelgti į metinę investicijų grąžą.

ROI Naudojimo sunkumai.

Tiesa, kad investicijų grąžos rodiklį galima naudoti beveik bet ko pelningumui įvertinti. Vis dėlto dėl to, kad ji yra universali, ją sunku tinkamai naudoti. Nors pati investicijų grąžos formulė gali būti paprasta, tikroji problema kyla dėl to, kad žmonės nesupranta, kaip teisingai apibrėžti "sąnaudas" ir (arba) "pelną", arba nesupranta su tuo susijusio kintamumo. Pavyzdžiui, investuotojas A gali apskaičiuoti potencialaus nekilnojamojo turto investicijų grąžą, įskaitant kapitalo išlaidas, mokesčius ir draudimą, o investuotojas B gali naudoti tik pirkimo kainą. Investuotojas A gali apskaičiuoti potencialios akcijos investicijų grąžą, įskaitant kapitalo prieaugio mokesčius, o investuotojas B - ne. Be to, ar apskaičiuojant investicijų grąžą įtraukiami visi pinigų srautai per vidurį, išskyrus pirmąjį ir paskutinįjį? Skirtingi investuotojai ROI naudoja skirtingai.

Tačiau didžiausias ROI niuansas yra tas, kad nėra jokio termino. Pavyzdžiui, investuotojas, kuris turi priimti investicinį sprendimą tarp deimanto, kurio investicijų grąža siekia 1.000 %, ir žemės sklypo, kurio investicijų grąža siekia 50 %. Iš karto atrodo, kad deimantas yra neabejotinas sprendimas, bet ar tai tiesa, jei deimanto investicijų grąža skaičiuojama per 50 metų, o žemės sklypo investicijų grąža skaičiuojama per kelis mėnesius? Štai kodėl investicijų grąžos indeksas gerai atlieka savo darbą kaip investicijų vertinimo pagrindas, tačiau jį būtina papildyti kitomis, tikslesnėmis priemonėmis.